

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Inrush |
| Current Rating | 4 A |
| Color | White, Gold |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
Stock: 324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08909
Ext.Price$0.08909
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08909 | $0.08909 |
| 10 | $0.08003 | $0.80030 |
| 50 | $0.07190 | $3.59500 |
| 100 | $0.06393 | $6.39300 |
| 500 | $0.05684 | $28.42000 |
| 1000 | $0.05054 | $50.54000 |
| 3000 | $0.04668 | $140.04000 |
| 5000 | $0.04312 | $215.60000 |
